Novinky

Španělsko a ostrovy - nejlepší pláže na dovolenou

Španělsko: Nejlepší pláže a neznámá místa pro perfektní letní únik

Španělsko je zemí, která nabízí nádherné pláže, skryté zátoky a malebná městečka, která lákají k objevování. Ať už hledáte rušné letovisko nebo klidné útočiště, tento průvodce vám představí ty nejlepší destinace pro vaši letní dovolenou.

Obsah

Costa Brava - divoké pobřeží

Costa Brava, což v překladu znamená "divoké pobřeží", je známá svými nádhernými skalnatými útesy, malebnými zátokami a průzračně čistou vodou. Tato oblast je ideální pro ty, kteří hledají kombinaci přírodních krás a kulturních zážitků.

Navštivte města jako Tossa de Mar a Lloret de Mar, která nabízejí krásné pláže, historické památky a živý noční život. Pro milovníky přírody je tu přírodní park Cap de Creus, který nabízí úchvatné výhledy a turistické trasy.

Nejlepší čas pro návštěvu Costa Brava je od května do září, kdy je počasí teplé a ideální pro plážové aktivity a prozkoumávání okolních památek.

Costa del Sol - slunečné pobřeží

Costa del Sol, známé také jako "slunečné pobřeží", se nachází v jižní části Španělska a je proslulé svým teplým klimatem a dlouhými písečnými plážemi. Tato oblast je oblíbenou destinací pro rodiny, páry i jednotlivce hledající relaxaci na slunci.

Marbella je jedno z nejluxusnějších letovisek na Costa del Sol, známé svými exkluzivními plážovými kluby, luxusními hotely a golfovými hřišti. Málaga, hlavní město regionu, nabízí bohatou historii, muzeum Picassa a živou atmosféru.

Nejlepší čas pro návštěvu Costa del Sol je od května do října, kdy je počasí teplé a slunečné. Pro ty, kteří hledají klidnější atmosféru, jsou ideálními měsíci květen a září.

Costa Blanca - bílá pláž

Costa Blanca, což znamená "bílá pláž", se táhne podél východního pobřeží Španělska a je známá svými bílými písečnými plážemi a tyrkysovou vodou. Tato oblast je ideální pro ty, kteří hledají krásné pláže, sportovní aktivity a atmosféru.

Benidorm je jedno z nejpopulárnějších letovisek na Costa Blanca, známé svými vysokými mrakodrapy, nočním životem a širokou nabídkou vodních sportů. Alicante, hlavní město regionu, nabízí krásné pláže, historické památky a vynikající gastronomii.

Nejlepší čas pro návštěvu Costa Blanca je od května do října, kdy je počasí teplé a ideální pro plážové aktivity. Letní měsíce jsou nejrušnější, ale také nejživější.

Mallorca - perla Středomoří

Mallorca, největší z Baleárských ostrovů, je známá svými nádhernými plážemi, azurovým mořem a bohatou historií. Tento ostrov nabízí něco pro každého - od rušných letovisek po klidné zátoky a malebné vesničky.

Palma de Mallorca, hlavní město ostrova, nabízí historické památky jako je katedrála La Seu a královský palác Almudaina. Na severu ostrova navštivte Pollensu a její nádherné pláže a přírodní rezervace.

Nejlepší čas pro návštěvu Mallorky je od května do října, kdy je počasí ideální pro koupání, opalování a objevování ostrova. Letní měsíce jsou nejrušnější, ale také nabízejí nejvíce kulturních a společenských akcí.

Ibiza - ostrov zábavy a relaxace

Ibiza je známá jako ostrov nekonečné zábavy, ale také nabízí klidné pláže a malebné zátoky pro ty, kteří hledají relaxaci. Tento ostrov je ideální pro kombinaci nočního života a odpočinku na krásných plážích.

Navštivte města jako Ibiza Town a San Antonio, kde najdete slavné kluby a bary, ale také historické památky a nádherné pláže. Pro klidnější atmosféru a přírodu zamiřte na sever ostrova do vesničky Portinatx.

Nejlepší čas pro návštěvu Ibizy je od května do října, kdy je počasí teplé a slunečné. Letní měsíce jsou nejživější s množstvím festivalů a večírků.

Menorca - klid a příroda

Menorca je menší a klidnější z Baleárských ostrovů, známá svými krásnými plážemi, čistou vodou a nedotčenou přírodou. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou mimo hlavní turistické trasy.

Navštivte města jako Mahón a Ciutadella, která nabízejí historické památky, malebné přístavy a tradiční španělskou atmosféru. Menorca je také rájem pro milovníky pěší turistiky a cyklistiky s mnoha stezkami a trasami vedoucími přes nádhernou krajinu.

Nejlepší čas pro návštěvu Menorky je od května do října, kdy je počasí ideální pro koupání, turistiku a prozkoumávání ostrova. Letní měsíce nabízejí nejvíce slunečních dnů a teplé moře.

Formentera - Karibik Středomoří

Formentera je malý ostrov ležící jižně od Ibizy, známý svými bílými písečnými plážemi a průzračnou tyrkysovou vodou, připomínající Karibik. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou v krásném prostředí.

Navštivte pláže jako Playa de Ses Illetes a Cala Saona, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších ve Středomoří. Ostrov je také skvělým místem pro šnorchlování, potápění a další vodní sporty.

Nejlepší čas pro návštěvu Formentery je od května do října, kdy je počasí teplé a ideální pro plážové aktivity. Letní měsíce jsou nejrušnější, ale i přesto zde najdete klidná místa pro relaxaci.

Tenerife - ostrov věčného jara

Tenerife je největší z Kanárských ostrovů a nabízí rozmanitou krajinu, od pláží po sopečné hory. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří hledají kombinaci slunce, moře a přírodních krás.

Navštivte pláže jako Playa de las Américas a Playa de las Teresitas, které nabízejí ideální podmínky pro koupání a vodní sporty. Pro milovníky přírody je zde národní park Teide s nejvyšší horou Španělska, sopkou Teide.

Nejlepší čas pro návštěvu Tenerife je od května do října, kdy je počasí teplé a ideální pro plážové aktivity a turistiku. Díky mírnému klimatu je Tenerife skvělou destinací po celý rok.

Gran Canaria - ostrov kontrastů

Gran Canaria je známá svou rozmanitou krajinou, která zahrnuje písečné duny, hory a zelené údolí. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří hledají různorodé zážitky během své dovolené.

Navštivte pláže jako Playa del Inglés a Maspalomas, které nabízejí nádherné písečné duny a široké možnosti pro vodní sporty. Hlavní město Las Palmas de Gran Canaria je skvělým místem pro poznávání kultury, historie a místní gastronomie.

Nejlepší čas pro návštěvu Gran Canaria je od května do října, kdy je počasí teplé a ideální pro plážové aktivity a objevování ostrova. Díky mírnému klimatu je Gran Canaria skvělou destinací po celý rok.

Lanzarote - ostrov sopek

Lanzarote je známá svými sopečnými krajinami, černými plážemi a unikátními přírodními parky. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří hledají neobvyklé a fascinující přírodní scenérie.

Navštivte národní park Timanfaya, kde můžete obdivovat sopečné krátery a lávová pole. Pláže jako Playa Blanca a Papagayo jsou ideální pro koupání a odpočinek na slunci. Lanzarote je také skvělým místem pro milovníky vína s mnoha vinicemi a vinařstvími k prozkoumání.

Nejlepší čas pro návštěvu Lanzarote je od května do října, kdy je počasí teplé a ideální pro plážové aktivity a turistiku. Díky mírnému klimatu je Lanzarote skvělou destinací po celý rok.

Pro leteckou dovolenou nezapomeňte kvalitní odolný kufr T-class.

Závěr

Španělsko nabízí nespočet nádherných pláží a přímořských destinací, které uspokojí každého cestovatele. Ať už hledáte živé letovisko s bohatým nočním životem, nebo klidnou pláž obklopenou přírodou, Španělsko má co nabídnout. Vydejte se na dovolenou u moře a užijte si slunce, písek a krásy této úžasné země.

Jak a kam cestovat autem po Evropě.

Průvodce autem napříč Evropou: Objevte skvosty starého kontinentu

Evropa, kontinent s bohatou historií, rozmanitými kulturami a dechberoucími krajinami, představuje ideální destinaci pro cestování autem. Tento průvodce vám nastíní klíčové informacemi, které potřebujete vědět před plánováním vašeho road tripu po Evropě.

Příprava na cestu

Než vyrazíte na cestu, je důležité se řádně připravit. Zkontrolujte technický stav vašeho vozidla, zajistěte si mezinárodní řidičský průkaz (pokud je potřeba) a nezapomeňte na zelenou kartu – mezinárodní doklad o pojištění. Rovněž si promyslete, jaké cestovní doklady budete potřebovat v jednotlivých zemích. Všechny doklady si nafoťte do mobilu - v případě ztráty vám to pomůže.

Plánování trasy je klíčové. Rozhodněte, které země a místa chcete navštívit, a vytvořte hrubý plán vaší cesty. Ujistěte se, že máte dostatečně dlouhé časové okno pro průzkum vybraných destinací bez nutnosti spěchat.

Nezapomeňte si také připravit rozpočet. Cestování autem může být ekonomicky výhodnější než letadlem, ale je důležité zohlednit náklady na palivo, mýtné, parkování a ubytování.

Doporučené trasy

Evropa nabízí nekonečné možnosti pro cestování autem, od malebných vesniček až po kosmopolitní města. Zde jsou některé z našich top doporučení:

 • Velká Evropská tour: Praha - Berlín - Amsterdam - Paříž - Barcelona - Řím - Vídeň - Praha. Tato trasa vám umožní prozkoumat pulsující evropská města plná historie, kultury a nádherné architektury. Od gotických katedrál v Praze a Vídni po moderní umění v Barceloně a antické památky v Římě, každé město nabízí jedinečný zážitek.
 • Skandinávské dobrodružství: Kodaň - Oslo - Stockholm - Helsinky - Laponsko. Prozkoumejte severskou krásu, od živých metropolí plných designu a inovací po tichou divočinu Laponska. Tato trasa je ideální pro milovníky přírody, kteří chtějí zažít polární záře nebo půlnoční slunce.
 • Středomořský okruh: Benátky - Lublaň - Zadar - Dubrovník - Kotor - Tirana - Atény. Nabídne vám pohled na Středomoří z různých perspektiv - od romantických kanálů Benátek přes historické památky v Aténách až po křišťálově čisté vody Chorvatského pobřeží.
 • Balkánské objevování: Lublaň - Zagreb - Belgrad - Sofie - Plovdiv - Istanbul. Tato trasa vás zavede přes bohatou historii a kulturu Balkánu až do srdce Turecka. Poznejte rozmanitost, kterou nabízí každá z těchto zemí, od tradičních balkánských jídel po byzantské a osmanské památky v Istanbulu.
 • Trasa francouzského venkova: Paříž - Normandie - Bretagne - Loira - Dordogne - Provence - Azurové pobřeží. Objevte kouzlo francouzského venkova, historické zámky v údolí Loiry, skalní obydlí v Dordogne a levandulová pole v Provence. Ideální pro ty, kteří milují víno, jídlo a romantickou krajinu.
 • Tématem je historie: Berlín - Varšava - Kyjev - Lvov - Krakov - Praha. Cesta plná historických událostí, které formovaly Evropu. Od druhoválečných památníků Berlína a Varšavy po bohatou kulturu a architekturu Lvova a Krakova. Trasa je vhodná pro milovníky historie a těch, kdo chtějí hlouběji porozumět evropskému dědictví.

Tyto trasy jsou jen návrhy a mohou být upraveny podle vašich zájmů a časových možností. Nezapomeňte, že právě spontánní zastávky a objevování méně známých míst mohou často přinést ty nejlepší zážitky.

Co vidět a prožít

Evropa je plná ikonických památek, ale nezapomínejte také na méně známá místa, která mohou být stejně fascinující. Zde je několik tipů na místa, která byste neměli přehlédnout:

 • Alpské průsmyky ve Švýcarsku a Itálii pro milovníky horských scenérií.
 • Historické centrum Prahy s jeho gotickou architekturou a živou atmosférou.
 • Provence ve Francii během levandulové sezóny pro nezapomenutelné fotografie.
 • Skotské vysočiny, kde se mísí divoká příroda s bohatou historií a kulturou.
 • Andaluské město Granada ve Španělsku, domov nádherné Alhambry.
 • Amalfitánské pobřeží v Itálii s jeho dechberoucími výhledy a malebnými vesničkami.
 • Transfăgărășanská silnice v Rumunsku, jedna z nejkrásnějších silnic na světě, protínající Karpatské hory.

Kromě památek si užijte i lokální kultury a tradice. Navštivte místní trhy, ochutnejte tradiční jídla a zapojte se do místních festivalů, pokud je to možné.

Praktické informace

Při cestování Evropou autem je důležité mít na paměti několik praktických informací:

 • Mýtné a dálniční poplatky se liší v závislosti na zemi. Například ve Francii platíte mýto na většině dálnic, v Maďarsku je potřeba zakoupit elektronickou dálniční známku, zatímco v Německu jsou dálnice zdarma.
 • V některých městech se můžete setkat s omezeními vjezdu pro auta v centru. Jako příklad můžeme uvést Londýn s jeho poplatkem za vjezd do centra (Congestion Charge), Milán s oblastí C (Congestion Charge) nebo Berlín a jeho zóny s nízkými emisemi, kam mohou vjet jen vozidla splňující určité emisní normy.
 • Palivové stanice mohou mít v odlehlých oblastech omezené provozní hodiny. To může být problematické například ve Skandinávii, kde jsou některé čerpací stanice v noci zavřené, v Itálii, kde může být během siesty uzavřeno, nebo na Balkáně, kde mohou být některé stanice ve venkovských oblastech sporadicky rozmístěny.
 • Parkování v evropských městech může být výzvou. V Praze je systém zónového parkování, který omezuje parkování pro nerezidenty v centru města. V Benátkách, kde auta musí zůstat na velkém parkovišti na okraji města, neboť do centra se autem nedostanete. V Paříži může být velká výzva najít volné parkovací místo, obzvláště v turistických oblastech.
 • Rozdílné pravidla pro výstražné vesty a vybavení vozidla. V České republice je povinnost mít ve vozidle výstražnou vestu, reflexní trojúhelník a lékárničku, ale ve Španělsku musíte mít navíc dvě výstražné vesty pokud jste více než jedna osoba v autě a v Norsku je navíc povinnost mít během zimy ve vozidle sady sněhových řetězů.
 • Limitace rychlosti se mohou výrazně lišit. Například v Německu na některých úsecích dálnic (Autobahn) nejsou stanoveny limity rychlosti, což může být pro české řidiče nezvyklé. Ve Francii se limity rychlosti na dálnicích snižují z 130 km/h na 110 km/h v případě deště. V Řecku může být limit rychlosti na některých místních cestách nižší než je obvyklé v České republice, což vyžaduje zvýšenou pozornost.

Je také důležité vědět, že pravidla silničního provozu se mohou v jednotlivých zemích lišit, takže si předem zjistěte místní dopravní předpisy.

Bezpečnostní tipy

Bezpečnost by měla být vaší nejvyšší prioritou. Zde jsou některé tipy, jak zajistit bezpečnou cestu:

 • Vždy dodržujte místní pravidla silničního provozu a rychlostní omezení.
 • Nechte si dostatek času na odpočinek mezi dlouhými úseky jízdy.
 • Vedle běžné lékárničky mějte v autě i reflexní vesty a varovný trojúhelník.

Ujistěte se, že máte vždy aktualizované kontakty na místní záchranné služby a pojišťovnu. Připojistěte se.

Jedinečné zastávky

Na vaší cestě autem po Evropě nevynechejte tyto jedinečné zastávky:

 • Neuschwanstein v Německu – pohádkový zámek, který inspiroval Disneyho.
 • Plitvická jezera v Chorvatsku – nádherný národní park s křišťálově čistými jezery.
 • Cinque Terre v Itálii – malebné vesničky na útesech nad Ligurským mořem.
 • Mostar v Bosně a Hercegovině – historické město známé svým starým mostem překlenutým přes řeku Neretvu, který je symbolem znovusjednocení a míru.
 • Caminito del Rey ve Španělsku – jedna z nejnebezpečnějších pěších stezek světa, nyní zrekonstruovaná pro bezpečný průchod, nabízí dechberoucí výhledy na skalnaté soutěsky.
 • Albarracín ve Španělsku – jeden z nejkrásnějších středověkých měst, obklopený divokou přírodou, s červenooranžovými domy a úzkými uličkami, které vám umožní cítit se jako v jiném století.

Tato místa jsou jen špičkou ledovce toho, co můžete na svých cestách objevit.

Ubytování na cestách

Při cestování autem máte svobodu zvolit si ubytování podle vašich přání. Od kempů až po luxusní hotely, možnosti jsou neomezené. Využijte online rezervační platformy pro nejlepší nabídky a nezapomeňte zkontrolovat recenze před rezervací.

Jazyk a komunikace

Angličtina je široce rozšířená, ale mít základy jazyka země, kterou navštěvujete, může otevřít dveře k lepším zážitkům. Stáhněte si překladovou aplikaci nebo si připravte fráze, které by se vám mohly hodit.

Gastro zážitky

Jídlo je neodmyslitelnou součástí cestování. Evropa je domovem rozmanitých kulinářských tradic, takže neváhejte experimentovat a ochutnávat místní speciality. Od italské pizzy až po španělskou paellu, váš gastronomický zážitek bude jistě nezapomenutelný.

Shrnutí

Cestování Evropou autem nabízí svobodu objevovat skryté klenoty i známé památky vlastním tempem. S řádnou přípravou a otevřeným duchem se můžete těšit na nezapomenutelné dobrodružství. Pamatujte na bezpečnost, plánování a respekt k lokálním zvykům, a vaše cesta bude nejen pohodlná, ale i obohacující. Šťastnou cestu!

Nezapomeňte na cestu také kvalitní batohy, případně cestovní kufry Tclass

10 nejlepších destinací pro letní dovolenou 2024

"Od exotických pláží po kulturní perly, vaše příští dobrodružství začíná zde."

Hledáte inspiraci pro svou letní dovolenou v roce 2024? Přinášíme vám seznam 10 úchvatných destinací, které splní sny každého cestovatele. Od relaxace na bílých písečných plážích, přes objevování historických skvostů, až po dobrodružství v divočině. Připravte se na zážitky, které vám navždy zůstanou v srdci.

Obsah:

 1. Maledivy: Tropický ráj na Zemi
 2. Kyoto, Japonsko: Harmonie tradice a přírody
 3. Island: Země ohně a ledu
 4. Tanzanie: Safari snů
 5. Portugalsko: Pobřeží plné příběhů
 6. Nový Zéland: Pro milovníky adrenalinu
 7. Norimberk, Německo: Historický klenot Evropy
 8. Kostarika: Přírodní ráj Střední Ameriky
 9. Sicílie, Itálie: Ostrov tisíce chutí
 10. Kanada: Objevte nepřebernou krásu

Maledivy: Tropický ráj na Zemi

Maledivy jsou synonymem pro exotickou dovolenou snů. S více než tisícem ostrovů nabízí tento tropický ráj nepřebernou škálu možností pro odpočinek i dobrodružství.

 • Nádherné pláže: Maledivy jsou domovem některých z nejkrásnějších pláží na světě, s jemným bílým pískem a křišťálově čistou vodou.
 • Podvodní svět: Vydáte-li se pod hladinu, otevře se vám úchvatný podvodní svět plný korálových útesů a barevných ryb.
 • Luxusní ubytování: Maledivy jsou známé svými luxusními rezorty na vodě, které nabízejí nezapomenutelné zážitky s výhledem na oceán.malediwy_0

Kyoto, Japonsko: Harmonie tradice a přírody

Kyoto, bývalé hlavní město Japonska, je město, kde se snoubí bohatá historie s přírodními krásami. Nabízí jedinečnou kombinaci kulturních a estetických zážitků.

 • Historické památky: Navštivte některé z mnoha chrámů a svatyní, které Kyoto pyšně předvádí, včetně slavného Zlatého pavilonu.
 • Zahrady a příroda: Kyoto je známé svými nádhernými zahradami a sezónními změnami, které město oblékají do různých barev po celý rok.
 • Tradiční čtvrti: Procházka čtvrtí Gion, kde můžete narazit na gejši, vás zavede zpět v čase.

Island: Země ohně a ledu

Island je místem, kde se setkává divoká příroda s nekonečnými dobrodružstvími. Od gejzírů, přes ledovce, až po polární záře, Island nabízí neopakovatelné zážitky.

 • Národní parky: Navštivte národní park Thingvellir nebo ledovec Vatnajökull a obdivujte přírodní krásy, které Island nabízí.
 • Geotermální lázně: Uvolněte se v modrém laguně nebo v jednom z mnoha geotermálních pramenů roztroušených po celém ostrově.
 • Pozorování velryb: Vydejte se na výlet lodí a s trochou štěstí uvidíte tyto obří mořské savce ve svém přirozeném prostředí.Island

Tanzanie: Safari snů

Tanzanie je destinace, která vám umožní zažít nezapomenutelné safari a setkat se tváří v tvář s divokou africkou faunou v jejím přirozeném prostředí.

 • Serengeti National Park: Prozkoumejte rozsáhlé planiny Serengeti a sledujte velkou migraci, jednu z nejúchvatnějších divokých podívaných na světě.
 • Ngorongoro kráter: Tento impozantní vulkanický kráter je domovem bohatého ekosystému a nabízí jedinečnou příležitost pozorovat africkou divočinu zblízka.
 • Zanzibar: Po vzrušujícím safari si odpočiňte na plážích Zanzibaru s bílým pískem a teplým Indickým oceánem.

Portugalsko: Pobřeží plné příběhů

Portugalsko je země s bohatou historií, nádhernými plážemi a vynikající kuchyní. Nabízí širokou škálu zážitků od severu po jih.

 • Lisabon: Prozkoumejte hlavní město s jeho historickými čtvrtěmi, jako je Alfama nebo Bairro Alto, a vychutnejte si výhled na město z jedné z mnoha vyhlídek.
 • Porto: Město známé svým portským vínem a malebným historickým centrem, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.
 • Algarve: Užijte si slunce na nádherných plážích Algarve s křišťálově čistou vodou a úchvatnými skalními útvary.

Nový Zéland: Pro milovníky adrenalinu

Nový Zéland je rájem pro milovníky přírody a adrenalinových sportů. Se svou rozmanitou krajinou a bohatými možnostmi zažít dobrodružství je to místo, kde se nudit nebudete.

 • Queenstown: Známý jako hlavní město adrenalinu, nabízí bungee jumping, skydiving a mnoho dalších aktivit.
 • Milford Sound: Prozkoumejte tento fjord, známý svou divokou krásou a dramatičností, pěšky, lodí nebo kajakem.
 • Hobitín: Navštivte filmovou lokaci slavného filmu Pán prstenů a prožijte kouzlo Středozemě.

Norimberk, Německo: Historický klenot Evropy

Norimberk je město s bohatou historií, fascinujícími památkami a živou kulturovou scénou. Nabízí jedinečný pohled na německou historii a kulturu.

 • Norimberský hrad: Symbol města a místo s nádherným výhledem na historické centrum.
 • Dokumentační centrum Norimberské procesy: Pro milovníky historie je toto místo klíčové pro pochopení dějin 20. století.
 • Vánoční trhy: Norimberk hostí jeden z nejznámějších vánočních trhů v Evropě, ideální pro prožití vánoční atmosféry.germany-nuremberg-top-attractions-st-sebaldus-church

Kostarika: Přírodní ráj Střední Ameriky

Kostarika, země známá svou ohromující biodiverzitou a závazkem k ochraně přírody, je ideálním místem pro dobrodruhy a milovníky přírody.

 • Národní park Manuel Antonio: Objevte krásné pláže, korálové útesy a tropický deštný les plný divoké zvěře.
 • Arenal Volcano: Pro milovníky dobrodružství nabízí okolí sopky Arenal možnosti pro trekking, rafting a návštěvy horkých pramenů.
 • Pozorování ptáků: S více než 900 druhy ptáků je Kostarika rájem pro birdwatching.

Sicílie, Itálie: Ostrov tisíce chutí

Sicílie, největší středomořský ostrov, je místem s bohatou historií, nádhernou přírodou a vynikající kuchyní.

 • Antické památky: Objevte bohatou historii Sicílie prostřednictvím jejích antických památek, jako jsou Řecké divadlo v Taormině nebo Údolí chrámů v Agrigentu.
 • Etna: Navštivte nejvyšší aktivní sopku v Evropě a prožijte nezapomenutelné dobrodružství při jejím průzkumu.
 • Sicilská kuchyně: Ochutnejte pravé sicilské speciality, jako je Cannoli, Arancini nebo světoznámý Sicilský granita.Sicílie

Kanada: Objevte nepřebernou krásu

Kanada, druhá největší země světa, nabízí návštěvníkům rozmanité krajiny od majestátních hor po neskončené lesy a krystalicky čistá jezera.

 • Rocky Mountains: Prozkoumejte nádhernou krajinu Kanadských Skalistých hor pěšky, na kole nebo kajaku.
 • Niagarské vodopády: Navštivte jeden z největších přírodních divů světa a zažijte sílu vody na vlastní kůži.
 • Kultura prvních národů: Seznamte se s bohatou kulturou a historií prvních národů Kanady prostřednictvím muzeí, kulturních festivalů a autentických zážitků.Kanada

Tento průvodce po nejlepších destinacích pro letní dovolenou v roce 2024 vám nabízí přehled míst, která stojí za to navštívit. Ať už hledáte dobrodružství, relaxaci na pláži, nebo kulturní zážitky, svět je plný míst, která čekají, až je objevíte. Vybírejte z našich tipů a plánujte svou příští dovolenou s předstihem, aby byla nezapomenutelná.

Na letecké cestování nezapomeňte také na kvalitní sadu kufrů naší značky T-class 

Jaké kufry jsou nejlépe omyvatelné - tipy na nejlepší materiály kufrů

Když se vydáváme na cesty, jedním z nejdůležitějších doplňků, které nám může usnadnit život, je kufr. Ať už cestujeme na dovolenou nebo na služební cestu, náš kufr se často dostává do kontaktu s různými povrchy, což může způsobit nečistoty a skvrny. Proto je důležité zvolit kufr vyrobený z materiálů, které jsou snadno omyvatelné. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších materiálů kufrů, které usnadňují údržbu a čistotu. 

Textilní kufry

Textilní kufry mají své nesporné výhody, díky kterým pro vás budou tím pravým, co hledáte. Tyto kufry se nejčastěji vyrábějí z polyesteru nebo nylonu. 

 

  Polyester

Polyester je jedním z nejčastěji používaných materiálů pro výrobu kufrů. Tento syntetický materiál je známý svou odolností vůči oděru a vlhkosti. Díky hladké povrchové vrstvě lze polyesterové kufry snadno omývat pouze vlhkým hadříkem. Většina skvrn a nečistot se snadno odstraní bez nutnosti silného tření. Polyesterové kufry jsou také relativně lehké, což je výhodné při cestování letecky.  2868_sada-textilnich-kufru-t-class-933-cerna-clipped-rev-1

Polyesterové kufry jsou z tkaniny ze syntetických vláken, jejichž kvalita se může u každé značky lišit. Polyester 600D je však silný kvalitní materiál, lehký a přesto odolný.

Dalšími výhodami je, že je zde vysoká odolnost na světle, vůči povětrnosti a mikroorganismům, malá navlhavost a nakonec omak a lesk má velmi podobný přírodnímu hedvábí.

 Nylon

Nylon je druhým nejrozšířenějším syntetickým materiálem, který se oproti polyesteru vyznačuje o něco delší životností, pružností a vyšší odolností proti otěru.

Nylonové kufry jsou oblíbené pro svou flexibilitu a trvanlivost. Nylon je odolný proti vodě a různým povětrnostním podmínkám, což z něj činí skvělou volbu pro cestování za různých podmínek.

Kufr z nylonu lze snadno omývat mýdlovou vodou a jemným kartáčkem. Díky své odolnosti vůči skvrnám zůstává váš kufr stále čistý a pěkný. Jeho odolnost vůči vodě je vyšší než u polyesteru, je tedy téměř nepromokavý, i proto se vám bude velmi snadno mýt.

 Skořepinové kufry

Ty jsou nejčastěji vyrobeny z plastu nebo hliníku. Tyto kufry jsou mnohem odolnější vůči nárazům a jejich povrch nepromokne. Jsou navíc velmi praktické i po stránce údržby – povrch stačí pouze otřít navlhčeným hadříkem, jejich údržba je lehčí než je tomu u textilních kufru.

 ABS plast

Praktické kufry z ABS plastu jsou cenově dostupnou variantou, která nabízí solidní odolnost vůči otřesům a poškrábání a to i za nízkých teplot. ABS plast je  1790-8_sada-3-kufru-t-class-vt21111-ruzove-clipped-rev-1 navíc velmi snadno omyvatelný. Doporučuje se použít jemný čisticí prostředek a vlhký hadřík na odstranění nečistot.  

Velmi oblíbenou volbou je kopolymer, se kterým se u skořepinových zavazadel setkáme velmi často.

 

 

 Polykarbonát

Polykarbonátové kufry jsou známé svým moderním vzhledem a vysokou odolností. Tento materiál odolává i náročným podmínkám a zároveň je snadno omyvatelný. Stačí použít mýdlovou vodu a hadřík na čištění, a váš kufr zůstane krásný a lesklý. 
Navíc má velmi podobné vlastnosti jako ABS, odolnost vůči teplotním vlivům a nárazu. Pokud se budete snažit polykarbonát promáčknout, rozhodně vám nepraskne. Díky dokonalé pružnosti se pouze ohne a navrátí zpět. Polykarbonátové kufry se řadí mezi lehčí a jsou tedy ideální na dovolenou letadlem, kde váha hraje roli.

 

 

 Polypropylen

Jedná se o velmi lehký materiál, který je bezpečný také v případě kontaktu s ohněm. Polypropylenové kufry jsou vysoce odolné proti poškození. Jedním z  689-9_sada-kufru-modra-t-class-1991-top-clipped-rev-1 nich je například Cestovní kufr T-class® 1991, který si navíc můžete pořídit v několika barvách a velikostech. Čištění tohoto kufru bude navíc velmi snadné a nijak náročné.

 

 

 

Pokud stále váháte, který kufr si pořídit, nezapomeňte, že záleží na více faktorech, než pouze údržbě. Přečtěte si náš článek o používaných materiálech cestovních kufrů pro lepší přehled.