Španělsko a ostrovy - nejlepší pláže na dovolenou

Španělsko: Nejlepší pláže a neznámá místa pro perfektní letní únik

Španělsko je zemí, která nabízí nádherné pláže, skryté zátoky a malebná městečka, která lákají k objevování. Ať už hledáte rušné letovisko nebo klidné útočiště, tento průvodce vám představí ty nejlepší destinace pro vaši letní dovolenou.

Obsah

Costa Brava - divoké pobřeží

Costa Brava, což v překladu znamená "divoké pobřeží", je známá svými nádhernými skalnatými útesy, malebnými zátokami a průzračně čistou vodou. Tato oblast je ideální pro ty, kteří hledají kombinaci přírodních krás a kulturních zážitků.

Navštivte města jako Tossa de Mar a Lloret de Mar, která nabízejí krásné pláže, historické památky a živý noční život. Pro milovníky přírody je tu přírodní park Cap de Creus, který nabízí úchvatné výhledy a turistické trasy.

Nejlepší čas pro návštěvu Costa Brava je od května do září, kdy je počasí teplé a ideální pro plážové aktivity a prozkoumávání okolních památek.

Costa del Sol - slunečné pobřeží

Costa del Sol, známé také jako "slunečné pobřeží", se nachází v jižní části Španělska a je proslulé svým teplým klimatem a dlouhými písečnými plážemi. Tato oblast je oblíbenou destinací pro rodiny, páry i jednotlivce hledající relaxaci na slunci.

Marbella je jedno z nejluxusnějších letovisek na Costa del Sol, známé svými exkluzivními plážovými kluby, luxusními hotely a golfovými hřišti. Málaga, hlavní město regionu, nabízí bohatou historii, muzeum Picassa a živou atmosféru.

Nejlepší čas pro návštěvu Costa del Sol je od května do října, kdy je počasí teplé a slunečné. Pro ty, kteří hledají klidnější atmosféru, jsou ideálními měsíci květen a září.

Costa Blanca - bílá pláž

Costa Blanca, což znamená "bílá pláž", se táhne podél východního pobřeží Španělska a je známá svými bílými písečnými plážemi a tyrkysovou vodou. Tato oblast je ideální pro ty, kteří hledají krásné pláže, sportovní aktivity a atmosféru.

Benidorm je jedno z nejpopulárnějších letovisek na Costa Blanca, známé svými vysokými mrakodrapy, nočním životem a širokou nabídkou vodních sportů. Alicante, hlavní město regionu, nabízí krásné pláže, historické památky a vynikající gastronomii.

Nejlepší čas pro návštěvu Costa Blanca je od května do října, kdy je počasí teplé a ideální pro plážové aktivity. Letní měsíce jsou nejrušnější, ale také nejživější.

Mallorca - perla Středomoří

Mallorca, největší z Baleárských ostrovů, je známá svými nádhernými plážemi, azurovým mořem a bohatou historií. Tento ostrov nabízí něco pro každého - od rušných letovisek po klidné zátoky a malebné vesničky.

Palma de Mallorca, hlavní město ostrova, nabízí historické památky jako je katedrála La Seu a královský palác Almudaina. Na severu ostrova navštivte Pollensu a její nádherné pláže a přírodní rezervace.

Nejlepší čas pro návštěvu Mallorky je od května do října, kdy je počasí ideální pro koupání, opalování a objevování ostrova. Letní měsíce jsou nejrušnější, ale také nabízejí nejvíce kulturních a společenských akcí.

Ibiza - ostrov zábavy a relaxace

Ibiza je známá jako ostrov nekonečné zábavy, ale také nabízí klidné pláže a malebné zátoky pro ty, kteří hledají relaxaci. Tento ostrov je ideální pro kombinaci nočního života a odpočinku na krásných plážích.

Navštivte města jako Ibiza Town a San Antonio, kde najdete slavné kluby a bary, ale také historické památky a nádherné pláže. Pro klidnější atmosféru a přírodu zamiřte na sever ostrova do vesničky Portinatx.

Nejlepší čas pro návštěvu Ibizy je od května do října, kdy je počasí teplé a slunečné. Letní měsíce jsou nejživější s množstvím festivalů a večírků.

Menorca - klid a příroda

Menorca je menší a klidnější z Baleárských ostrovů, známá svými krásnými plážemi, čistou vodou a nedotčenou přírodou. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou mimo hlavní turistické trasy.

Navštivte města jako Mahón a Ciutadella, která nabízejí historické památky, malebné přístavy a tradiční španělskou atmosféru. Menorca je také rájem pro milovníky pěší turistiky a cyklistiky s mnoha stezkami a trasami vedoucími přes nádhernou krajinu.

Nejlepší čas pro návštěvu Menorky je od května do října, kdy je počasí ideální pro koupání, turistiku a prozkoumávání ostrova. Letní měsíce nabízejí nejvíce slunečních dnů a teplé moře.

Formentera - Karibik Středomoří

Formentera je malý ostrov ležící jižně od Ibizy, známý svými bílými písečnými plážemi a průzračnou tyrkysovou vodou, připomínající Karibik. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou v krásném prostředí.

Navštivte pláže jako Playa de Ses Illetes a Cala Saona, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších ve Středomoří. Ostrov je také skvělým místem pro šnorchlování, potápění a další vodní sporty.

Nejlepší čas pro návštěvu Formentery je od května do října, kdy je počasí teplé a ideální pro plážové aktivity. Letní měsíce jsou nejrušnější, ale i přesto zde najdete klidná místa pro relaxaci.

Tenerife - ostrov věčného jara

Tenerife je největší z Kanárských ostrovů a nabízí rozmanitou krajinu, od pláží po sopečné hory. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří hledají kombinaci slunce, moře a přírodních krás.

Navštivte pláže jako Playa de las Américas a Playa de las Teresitas, které nabízejí ideální podmínky pro koupání a vodní sporty. Pro milovníky přírody je zde národní park Teide s nejvyšší horou Španělska, sopkou Teide.

Nejlepší čas pro návštěvu Tenerife je od května do října, kdy je počasí teplé a ideální pro plážové aktivity a turistiku. Díky mírnému klimatu je Tenerife skvělou destinací po celý rok.

Gran Canaria - ostrov kontrastů

Gran Canaria je známá svou rozmanitou krajinou, která zahrnuje písečné duny, hory a zelené údolí. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří hledají různorodé zážitky během své dovolené.

Navštivte pláže jako Playa del Inglés a Maspalomas, které nabízejí nádherné písečné duny a široké možnosti pro vodní sporty. Hlavní město Las Palmas de Gran Canaria je skvělým místem pro poznávání kultury, historie a místní gastronomie.

Nejlepší čas pro návštěvu Gran Canaria je od května do října, kdy je počasí teplé a ideální pro plážové aktivity a objevování ostrova. Díky mírnému klimatu je Gran Canaria skvělou destinací po celý rok.

Lanzarote - ostrov sopek

Lanzarote je známá svými sopečnými krajinami, černými plážemi a unikátními přírodními parky. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří hledají neobvyklé a fascinující přírodní scenérie.

Navštivte národní park Timanfaya, kde můžete obdivovat sopečné krátery a lávová pole. Pláže jako Playa Blanca a Papagayo jsou ideální pro koupání a odpočinek na slunci. Lanzarote je také skvělým místem pro milovníky vína s mnoha vinicemi a vinařstvími k prozkoumání.

Nejlepší čas pro návštěvu Lanzarote je od května do října, kdy je počasí teplé a ideální pro plážové aktivity a turistiku. Díky mírnému klimatu je Lanzarote skvělou destinací po celý rok.

Pro leteckou dovolenou nezapomeňte kvalitní odolný kufr T-class.

Závěr

Španělsko nabízí nespočet nádherných pláží a přímořských destinací, které uspokojí každého cestovatele. Ať už hledáte živé letovisko s bohatým nočním životem, nebo klidnou pláž obklopenou přírodou, Španělsko má co nabídnout. Vydejte se na dovolenou u moře a užijte si slunce, písek a krásy této úžasné země.