Jaké kufry jsou nejlépe omyvatelné - tipy na nejlepší materiály kufrů

Když se vydáváme na cesty, jedním z nejdůležitějších doplňků, které nám může usnadnit život, je kufr. Ať už cestujeme na dovolenou nebo na služební cestu, náš kufr se často dostává do kontaktu s různými povrchy, což může způsobit nečistoty a skvrny. Proto je důležité zvolit kufr vyrobený z materiálů, které jsou snadno omyvatelné. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších materiálů kufrů, které usnadňují údržbu a čistotu. 

Textilní kufry

Textilní kufry mají své nesporné výhody, díky kterým pro vás budou tím pravým, co hledáte. Tyto kufry se nejčastěji vyrábějí z polyesteru nebo nylonu. 

 

  Polyester

Polyester je jedním z nejčastěji používaných materiálů pro výrobu kufrů. Tento syntetický materiál je známý svou odolností vůči oděru a vlhkosti. Díky hladké povrchové vrstvě lze polyesterové kufry snadno omývat pouze vlhkým hadříkem. Většina skvrn a nečistot se snadno odstraní bez nutnosti silného tření. Polyesterové kufry jsou také relativně lehké, což je výhodné při cestování letecky.  2868_sada-textilnich-kufru-t-class-933-cerna-clipped-rev-1

Polyesterové kufry jsou z tkaniny ze syntetických vláken, jejichž kvalita se může u každé značky lišit. Polyester 600D je však silný kvalitní materiál, lehký a přesto odolný.

Dalšími výhodami je, že je zde vysoká odolnost na světle, vůči povětrnosti a mikroorganismům, malá navlhavost a nakonec omak a lesk má velmi podobný přírodnímu hedvábí.

 Nylon

Nylon je druhým nejrozšířenějším syntetickým materiálem, který se oproti polyesteru vyznačuje o něco delší životností, pružností a vyšší odolností proti otěru.

Nylonové kufry jsou oblíbené pro svou flexibilitu a trvanlivost. Nylon je odolný proti vodě a různým povětrnostním podmínkám, což z něj činí skvělou volbu pro cestování za různých podmínek.

Kufr z nylonu lze snadno omývat mýdlovou vodou a jemným kartáčkem. Díky své odolnosti vůči skvrnám zůstává váš kufr stále čistý a pěkný. Jeho odolnost vůči vodě je vyšší než u polyesteru, je tedy téměř nepromokavý, i proto se vám bude velmi snadno mýt.

 Skořepinové kufry

Ty jsou nejčastěji vyrobeny z plastu nebo hliníku. Tyto kufry jsou mnohem odolnější vůči nárazům a jejich povrch nepromokne. Jsou navíc velmi praktické i po stránce údržby – povrch stačí pouze otřít navlhčeným hadříkem, jejich údržba je lehčí než je tomu u textilních kufru.

 ABS plast

Praktické kufry z ABS plastu jsou cenově dostupnou variantou, která nabízí solidní odolnost vůči otřesům a poškrábání a to i za nízkých teplot. ABS plast je  1790-8_sada-3-kufru-t-class-vt21111-ruzove-clipped-rev-1 navíc velmi snadno omyvatelný. Doporučuje se použít jemný čisticí prostředek a vlhký hadřík na odstranění nečistot.  

Velmi oblíbenou volbou je kopolymer, se kterým se u skořepinových zavazadel setkáme velmi často.

 

 

 Polykarbonát

Polykarbonátové kufry jsou známé svým moderním vzhledem a vysokou odolností. Tento materiál odolává i náročným podmínkám a zároveň je snadno omyvatelný. Stačí použít mýdlovou vodu a hadřík na čištění, a váš kufr zůstane krásný a lesklý. 
Navíc má velmi podobné vlastnosti jako ABS, odolnost vůči teplotním vlivům a nárazu. Pokud se budete snažit polykarbonát promáčknout, rozhodně vám nepraskne. Díky dokonalé pružnosti se pouze ohne a navrátí zpět. Polykarbonátové kufry se řadí mezi lehčí a jsou tedy ideální na dovolenou letadlem, kde váha hraje roli.

 

 

 Polypropylen

Jedná se o velmi lehký materiál, který je bezpečný také v případě kontaktu s ohněm. Polypropylenové kufry jsou vysoce odolné proti poškození. Jedním z  689-9_sada-kufru-modra-t-class-1991-top-clipped-rev-1 nich je například Cestovní kufr T-class® 1991, který si navíc můžete pořídit v několika barvách a velikostech. Čištění tohoto kufru bude navíc velmi snadné a nijak náročné.

 

 

 

Pokud stále váháte, který kufr si pořídit, nezapomeňte, že záleží na více faktorech, než pouze údržbě. Přečtěte si náš článek o používaných materiálech cestovních kufrů pro lepší přehled.