Už se těšíte na dovolenou, služební cestu či víkendový pobyt v zahraničí? Pokud chcete mít bezproblémovou dovolenou nebo pracovní cestu, je vhodné zvolit ten správný kufr, který Vám bude vyhovovat, tzn. správný výběr materiálu, velikosti, a doplňků. Určitě by bylo nepříjemné si zkazit dovolenou poškozeným kufrem nebo dokonce vykradeným a scháněním nového. V turistických destinacích narazíte na kufry pochybné kvality za přemrštěné ceny, také prakticky bez záruky, asi nikdo nepojede někam stovky nebo tisíce km reklamovat kufr.

U nás seženete kufry již od ceny kolem 800 Kč a rozhodně se nebudete muset stydět. Pokud chcete opravdu kvalitní kufry, nebo častěji cestujete, zaměřte se na skořepinové (plastové) kufry, s tvrzeným ABS plastem. Tyto kufry jsou samozřejmě nepromokavé s kvalitním pláštem kufru, který Vám na letišti nerozbijí, navíc jsou vybaveny TSA zámkem, který mohou pracovníci bezpečnostních agentur na letištích při kontrole otevřít bez poškození. Rovněž kolečka zde bývají kvalitnější a vyměnitelná, pokud se po častém používání opotřebují.

Značka T-Class® je naše, jelikož výrobky většinou vybíráme osobně na veletrzích v Číně, případně přímo u výrobce, naší značkou tak ručíme za kvalitu.

                                                                

Využití kufrů

Zaměřte se nejprve na to k jakému účelu budete kufry potřebovat, jestli to je služební cesta, dovolená, cesta po evropě, nebo do vzdálenějších destinacích, délka cesty, děti atd.

Pokud necestujeme sami, je velmi oblíbené koupit sadu 3 kufrů. Vyjde to cenově velmi výhodně a zároveň mají pro 2 člennou a vícečlenou skupinu své využití, jelikož nejmenší kufr můžete použít jako příruční zavazadlo do letadla. Pro ty kteří častěji cestují jak na dovolenou tak služebně, jsou tyto sady také vhodné, na dovolenou oceníte větší kufry, kdežto na pracovní cesty nebo prodloužené víkendy bude stačit nejmenší velikost M.

Naše kufry mají vetšinou 4 double otočná kolečka, a tak manipulace s nimi je velmi pohodlná, navíc se tak snadno neopotřebují.

Samozřejmostí již dnes je výsuvné madlo které má více úrovní nastavení výšky.

Provedení a velikost

Velikost zavazadla je dobré vybrat hlavně podle svých potřeb. Na dlouhé cesty zvolte kufr velikosti XL nebo velikosti L. Na kratší cesty a výlety je ideální zvolit  tzv. kabinový kufr velikosti M, který velikostně splňuje požadavky leteckých společností pro přepravu příručního zavazadla. 

Výška takového kufru by neměla přesáhnout 55 cm. Šířka je většinou povolena do 40 cm a hloubka může být okolo 20 cm. Pokud Váš kufr bude nepatrně větší, nic se neděje, zavazadla se běžně nepřeměřují. Pozor však na charterové lety, tam by k tomu dojít mohlo, ale většinou je to max. za příplatek. Informujte se na stránkách letecké společnosti s kterou letíte.

Některé naše kufry disponují funkcí rozšiřitelnosti tzn. že po rozepnutí jednoho zipu se Vám kufr roztáhne do šířky, většinou o 4 cm a tím zvýšíte kapacitu kufry. To je vhodné zvláště pro ty kteří mají v úmyslu si z dovolené přivézt suvenýry a nebo mají už při odjezdu kufr dost plný, pamatujte že při zpáteční cestě už ho pravděpodobně nezavřete o). Proto raději zvolte rozšiřitelný kufr.

                                                                                          

Mezi standardní funkce našich zavazadel patří nastavitelná vysouvací rukojeť, kódový zámek (u dražších kufrů TSA zámek), čtyři kolečka, vnitřní síťová přepážka, stahovací popruhy a vnitřní nebo i vnější kapsy. 

Materiál

Důležitou roli při volbě vhodného zavazadla hraje také materiál, z něhož je vyroben kufr či cestovní taška. Co se týká materiálů, je trh poměrně pestrý. Prodejci nabízí buď skořepinové kufry z plastu (polykarbonát, ABS, polypropylen), nebo kufry textilní ale také kožené a hliníkové.

Textilní kufry mohou upoutat svojí o něco nižší hmotností. Často jsou rozšiřitelné, jednoduše se tak zvětší úložný prostor. Kožené kufry jsou někdy pěkné a oblíbené u dam, bohužel se snadno poškrábou, navíc lehké a nepromokavé také nebývají, takže nejsou moc praktické. Textilní kufry obecně nejsou doporučovány pro převoz křehkých věcí – k tomuto účelu se jednoznačně vyplatí pořídit si skořepinový neboli plastový kufr. Výhodou tvrdého zavazadla je potom materiál který je pevný, díky kterému kufr lépe ochrání veškerý náklad před deštěm a vlhkem. Hliníkové kufry bývají nejdražší, ale praktické výhody nepředstavují, dokonce nejsou ani lehčí než ostatní kufry z jiných materiálů a snadno se při hrubé manipulaci na letištích poškodí. Nejlepší volbou tak je  Polykarbonátový kufr s ABS, ten bývá velmi odolný.

 

 

 

Provedení desingu

V dnešní době je opravdu na trhu obrovský výběr barev a desingů. Námi prodávané kufry jsou elegantní a určitě s nimi na letišti a dovolené zapůsobíte na okolí pozitivně. V poslední době je velmi oblíbený mírně extravagantní desing skořepinových (plastových) kufrů. Nabízíme neustále nové typy desingů a barev.

 

 

 

Doplňky kufrů

Různá zavazadla disponují rozmanitými funkcemi či doplňky. Při vybírání doporučujeme zaměřit se na madlo, která jistě nejednou využijete při manipulaci s kufrem. Vhodná jsou madla s pogumovanou rukojetí, která Vám nebudou klouzat ani v případě spocených rukou.

Velmi důležitým prvkem je zámek. Všechny naše kufry mají integrovaný velmi oblíbený kódový zámek. U nás máte u některých kufrů k dispozici speciální kódový zámek TSA a to za velmi příjemné ceny. Ten je vhodný především při cestách do USA či Velké Británie, nově i na letišti v Praze a jiných velkých letištích  vhodnou volbou zavazadla můžete zabránit nežádoucímu poničení kufru při letištní kontrole. (bližší popis níže)

 

Upozornění: v některých obchodech v poslední době včetně marketů je uváděno že kufry mají TSA zámek, přitom mají pouze obyčejný kódový zámek, TSA vždy poznáte tak že se označuje červeným diamantem přímo na zámku.

Naše kufry disponují i vnitřními kapsami a některé také mají integrovaný adresní štítek, i přesto doporučujeme přikoupit u nás v obchodě       externí adresní štítky, jelikož jsou větší než ty integrované a nepoškodí se protože jsou pogumovné.

Kontroly na letištích

 

S pořízením nového zavazadla je dobré znát předpisy leteckých společností, co se velikosti, hmotnosti, či uzamčení kufrů týče. Většina společnosti má velikostní limit pro palubní zavazadla nastaven takto:

55 x 40 x 20 cm

V zavazadlovém prostoru je samozřejmě možné přepravit kufry větších rozměrů, nutné je zajímat se pouze o hmotnost, která bývá okolo 20 kg. Pokud máte více je nutné si připlatit.

Pokud cestujete do USA, Velké Británie, nebo odlétáte z Pražského letiště a z jiných velkých letišť, můžete se setkat s detailní kontrolou vašeho zavazadla. Letištní služba je oprávněna zkontrolovat obsah zavazadla i za použití násilí, pokud je uzamčeno. Zde pomůže TSA zámek. Ten umožňuje pracovníkům letištní služby otevřít Vaše zavazadlo speciálním klíčem a znovu ho i uzavřít. Tímto klíčem disponují však pouze oni, takže se nemusíte obávat zneužití.